H2LRF v0.09

Vývoj Calibre úspěšně pokračuje a v dohledné době nás čeká verze 0.6, která mimo jiné přinese sjednocení konverzních nástrojů – místo hromady utilit typu html2lrf a any2epub bude už jen jeden nástroj, ebook-convert, který bude řešit konverze všemi směry. Současně byly sjednoceny i parametry, takže konverze už by měly probíhat skoro stejně mezi všemi formáty. Současně to ovšem znamená, že stará verze H2LRF už není s novým Calibre kompatibilní, protože Calibre 0.6 mění strukturu své příkazové řádky.

H2LRF na to reaguje zavedením parametru CommandLine v h2lrf, kde je uložen „vzor“ toho, jak má příkazová řádka vypadat. V podstatě to funguje tak, že konvertoru se jako parametr pošle právě tato CommandLine, ovšem s tím, že některé řetězce v ní budou nahrazeny: Z %% se stane % (aby šlo na příkazové řádce zadat procento). Místo %INPUT% se dosadí jméno vstupního souboru, místo %OUTPUT% přijde jméno výstupního souboru. Místo %PARAMS% program vloží seznam parametrů vygenerovaných z META tagů (viz výše).

Výchozím nastavením CommandLine je %PARAMS% "%INPUT%" --output="%OUTPUT%", které odpovídá požadavkům Calibre 0.4 a 0,5; pro použití Calibre 0.6 má mít CommandLine podobu "%INPUT%" "%OUTPUT%" %PARAMS%.

Kromě toho došlo k přejmenování ExePath na Converter a přibyla možnost umístit jako CommandLine tak Converter už do sekce Config (jako výchozí hodnotu pro všechny konverzní úlohy pro případ, že nejsou předefinovány v nastavení formátu).

H2LRF v0.09 stahujte zde

Podobné příspěvky:

Leave a Reply

Themocracy iconWordPress Themes

css.php