PRS-505: Co je v dodávce

Balení Readeru se liší podle prodejce, někteří dodají pouze to základní, někteří přihodí všemožné dodatečné vybavení – pochopitelně za příslušně navýšenou cenu. V základním balení najdete:

  • Vlastní čtečku v příslušné barvě (vyrábí se stříbrná, tmavě modrá a červená). Moje hlavní čtečka je tmavě modrá, kupoval jsem pro známé i stříbrnou, červenou jsem zatím neviděl. Pokud to mohu zhodnotit, jak stříbrná tak tmavě modrá vypadají dobře. Na tmavě modré je výrazněji ohraničený bílý displej, je otázka, jestli to je plus nebo mínus. Za mínus lze považovat, že jsou na tom dost vidět stopy po potu; u stříbrné je to možná taky, neměl jsem to v ruce tak dlouho, abych to mohl zhodnotit.

  • Měkký obal, který jednak chrání čtečku před poškozením (nicméně je to měkký obal, před rozšlápnutím displej neochrání), druhak dává čtečce podobu knížky, která se drží v otevřené podobě. Není to nezbytné, ale v praxi se tak čtečka drží lépe, protože otevřená část obalu posouvá těžiště a čtečku lze snáze držet jednou rukou a přitom ji mít ovladatelnou (protože ovladač pro otáčení stránek bude těsně pod palcem, zatímco bez obalu by byl hůře dostupný).

  • Propojovací kabel. Jde o klasické mini USB to USB, takže ho můžete bez obav vyměnit za kratší – dodaný kabel je zbytečně dlouhý. Přes tento kabel se do čtečky nahrávají knížky a slouží zároveň jako kabel napájecí.

  • Manuál, respektive stručná instalační příručka.

  • CD s plným manuálem a software eBook Library. Dodaný software umožňuje správu čtečky a nějaké základní konverze (třeba z Wordu, pokud ho máte nainstalovaný), ale není nezbytně nutný, protože PRS-505 se – narozdíl od svého předchůdce PRS-500 – hlásí jako standardní USB Mass Storage Device formátovaný jako FAT a lze na něj knihy nahrávat přímo. eBook Library potřebujete pouze pro nákup knih ze Sony Store, což stejně nepřipadá pro našince v úvahu (leda že byste měli americkou kreditní kartu a nutkavé puzení kupovat knihy s DRM).

  • Nějaké ty reklamní letáky, záruční kartu a podobné drobnosti

Součástí dodávky však není napájecí adaptér. Pokud po něm toužíte (což není úplně od věci, protože pokud je čtečka připojena přes USB, zablokuje se a nedá se k ničemu použít, dokud ji zase neodpojíte), lze použít adaptér k Sony PlayStation Pocket, který používá stejný konektor i napětí.

Mezi volitelnými součástmi, které vám vnutí někteří prodejci, jsou:

  • Různé varianty „lepších“ pouzder. Velká většina je jich měkkých, najdou se ale i pouzdra pevná. Rozdíly jsou hlavně ve vzhledu, případných „kapsách“ a také ve velikosti, která může hrát podstatnou roli, pokud chcete čtečku nosit v kapse – nezdá se to, ale čtečka má takovou velikost, že milimetrový rozdíl může snadno znamenat rozdíl mezi možným a nemožným nošením v kapse.

  • Paměťové karty. Čtečka má 256 MB interní flash paměti a kromě toho bere karty Memory Stick Pro Duo (do 8 MB) a Secure Digital (do 2 GB – SDHC zřejmě podporováno není, ale na rovinu – všechny knihy, co jsem zatím přečetl, mají dohromady 32 MB, takže neočekávám v dohledné době tlak na větší paměťovou kapacitu než ty 2 GB; kromě toho existují dost tvrdá praktická omezení na počet knih, takže reálně stejně dojdete k tomu, že pokud už budete chtít větší kapacitu, bude to rozhodně příjemnější v podobě víc karet než v jedné kartě).

  • Přídavná světla. Technologie elektronického inkousu z principu neumožňuje podsvětlení, možné je jen osvětlení shora. PRS-505 žádné světlo integrované nemá (to má až PRS-700), řeší se to buď přicvakávacími lampičkami s ohebným krkem nebo speciálním obalem s průhledným krytem displeje, který má po stranách integrované diody. Ve všech případech je napájení externí (AAA baterie nebo něco podobného) a ve všech případech mi přijde pohodlnější posvítit si normální lampičkou, pokud je k dispozici (tj. ne v autobuse, například).

Pokud jde o mě, pouzdro používám standardně dodané, paměťovou kartu jsem si koupil tady (kdo by odolal možnosti, zaplatit autorský poplatek) a přídavné světlo mi připadá zbytečné. Ale pokud byste po něm toužili, vesměs vyjde levněji dostat ho přímo se čtečkou než kupovat dodatečně.

Podobné příspěvky:

Leave a Reply

Themocracy iconWordPress Themes

css.php