HD přehrávač Evolve Blade

Uvažujete o koupi domácího multimediálního centra? Já jsem taky uvažoval, až jsem nakonec podlehl a přinesl si domů zařízení Evolve Blade. Pokud i vás tento kousek zaujal, třeba vám přijdou vhod moje první dojmy (tedy to, co se v internetových i papírových časopisech nazývá, po doplnění o několik narychlo udělaných benchmarků, recenzí). Na recenzi si bohužel musíte minimálně pár měsíců počkat, až se s Blade pořádně sžiju.

Evolve Blade zepředu

Doufám, že mě omluvíte, ale jako obvykle přeskočím technické parametry – zájemce si je může snadno přečíst na stránkách výrobce nebo internetového obchodu a není tedy třeba, abych jimi uměle natahoval délku článku (stejně nejsem placen od slova). Vrhnu se radši na věci, které v dokumentaci popsány nejsou.

Hardware

Evolve Blade je poměrně malá krabička, velikostně odpovídá zhruba dvěma hardcover knížkám postaveným vedle sebe (výrobce uvádí 227x165x60 mm). Postavit se dá celkem libovolně, ve všech pozicích je stabilní – sám používám „nejméně stabilní“ posazení na výšku a nemám pocit, že by se přehrávač nějak klátil. Na spodní straně přehrávače jsou dvířka (držená dvěma křížovými šroubky), kterými se leze dovnitř a která zároveň slouží jako podstavec pro pevný disk. Montáž disku je tak jednoduchou záležitostí, ze které by se mohla poučit řada výrobců DVR rekordérů – vyšroubujete ty dva šroubky a disk máte doslova „jako na dlani“.

Pohled dovnitř rekordéru ukazuje hezký čistý design se všemi komponentami na jedné malé základní desce. Chlazení všech komponent je pasivní, pouze v rohu rekordéru je jeden větráček, který fouká ohřátý vzduch ven a teoreticky zajišťuje cirkulaci vzduchu (jestli i prakticky je otázka, nenašel jsem totiž žádné otvory, kterými by vzduch vstupoval dovnitř). Větráček je jen čtyřcentimentrový, což vzhledem k velikosti přístroje nepřekvapí, ale počítejte s tím, protože to s sebou nese potřebu vyšších otáček a to má dopady na produkovaný hluk. Potěšující je, že větráček je k desce připojen standardním konektorem, takže se dá snadno vyměnit i bez pájení. Výhledově chci zkusit, co udělá úplné odpojení větráčku, protože dosud mi z Blade nikdy neproudil vzduch teplejší než mírně vlažný, takže čistě pasivní funkce by snad mohla fungovat. Domnívám se, že větráček je v zařízení hlavně kvůli chlazení disku, a jsem si dost jistý, že „EcoGreen“ Samsung z řady F2, kterým jsem box osadil, si s teplotou poradí i bez extra chlazení.

Konektory jsou vyvedeny na zadní straně zařízení. K dispozici je řada video (HDMI, komponentní, kompozitní) i audio (digitální optický, digitální koaxiální, analogový stereo [ne 5.1!]) výstupů, které jde libovolně a bez nastavování kombinovat; k dispozici je také RJ45 konektor pro připojení do sítě a pochopitelně konektor napájecí. USB konektory (jeden pro připojení Blade k počítači, dva pro připojení externích disků k Blade) a slot na paměťové karty jsou umístěny na jedné z bočních stěn, což ještě jakž takž beru u konektorů pro připojení extra disků (i když, zrovna dvakrát přístupné to tedy není), ale u konektoru pro spojení s počítačem je to vysloveně na zlost, protože propojovací kabel bude překážet, ať už Blade položíte jakkoliv. Na přední straně není nic, jen zapínací tlačítko a senzor dálkového ovládání, který potřebujete signálem poměrně přesně trefit; původní myšlenka, že bych celé Blade hodil za stůl, abych ho neměl na očích vůbec, tak vzala za své.

Evolve Blade zezadu

Prvotní zapojení je trivialita sama. Pro jistotu jsem si napřed přečetl manuál, ale vůbec jsem se nemusel obtěžovat, protože v něm není nic, co by průměrně inteligentní člověk nezvládl intuicí: pokud se dokážete vypořádat s úlohou, jak zapojit jeden hranatý a jeden kulatý kabel do jednoho hranatého a jednoho kulatého konektoru, zvládnete i připojení Blade k zobrazovacímu a zvukovému zařízení. Manuál doporučuje začít při zemi a použít napřed kompozitní video výstup, ale není to potřeba – protože se mi nechtělo rozbalovat kabel, použil jsem rovnou HDMI (kabel není součástí dodávky, v ní jsou pouze komponentní a kompozitní) a fungovalo to taky. Jen bych v této souvislosti podotkl, že jinak skvělý monitor HP LP2475w má pěkně blbě vyřešené přepínání mezi vstupy.

Hned po zapojení a zapnutí přehrávače se budete muset chopit dálkového ovladače a zařízení nastavit. Mimo jiné si vyžádá formát harddisku, podstatné je ale hlavně nastavení grafického výstupu (i při použití HDMI je ve výchozím stavu nastavené nízké rozlišení) a sítě. Podporováno je drátové připojení, po zakoupení dodatečného donglu můžete zaexperimentovat i s WiFi. Použit je standardní protokol TCP/IP s obvyklou volbou mezi použitím DHCP a ručním nastavením, přičemž bych důrazně doporučoval využít připojení ruční – Blade sice podporuje protokol SMB a v síti se tedy tváří jako Windows s nasdíleným diskem, ale nenašel jsem způsob, jak se k němu připojit jinak než přes IP adresu – možná jde někde nastavit jméno „počítače“ nebo je třeba nějaké použité jako pevné, ale ani jedno jsem nenašel. Na druhou stranu, je otázka, jestli vůbec budete k Blade chtít po síti přistupovat – zařízení sice podporuje 100 Mb ethernet, ale rychlost je naprosto zoufalá, na gigabitové síti jsem dosáhl limitu někde na 3,5 MB/s, přičemž z NASu i při použití TrueCryptu vytáhnu desetinásobek. Připojení přes USB (Blade se tváří jako standardní USB Mass Storage zařízení) těch 30 MB klidně zvládne, musíte se ovšem smířit s tím, že dokud je připojeno USB, celý Blade je „zakousnutý“ v režimu USB a nejde s ním nic dělat (že by se vývojáři Evolve inspirovali u Sony?).

Software

Zkušenost s DVR rekordéry mě poučila, že asijské továrny sice nemají problém s produkcí hardware, ale software je pro jejich inženýry těžkým oříškem. Blade bohužel není výjimkou. Ta dobrá zpráva je, že v zásadě funguje – všechno, co je popsáno ve specifikacích, chodí; normálně se vám nestane, že výrobce napíše „podpora formátu XYZ“ a vy s úžasem zjistíte, že XYZ nefunguje (tedy, abych byl přesný – zatím jsem nenarazil na nic, co by nefungovalo, ale z cizích zdrojů vím o tom, že existují limity na bitrate, nad kterými už Blade hodí ručník do ringu; ale ty se vyskytují zatím jen v testovacích souborech pro ověření právě tohoto faktu, ne v tom, co můžete upirátit z Rapidshare a spol.). Jenže také rychle zjistíte, že logika a komfort mnohdy zůstaly daleko vzadu. Konkrétní příklady uvedu v sekci věnované používání Blade (už jen proto, že na řadě nesmyslů spolupracuje software s hardwarem).

Pozitivem je, že software se dá aktualizovat. Na stránkách výrobce se nachází i sekce s aktualizacemi firmware. Stáhnete si RAR archív, rozbalíte ho někam do pracovního adresáře a soubor install.img nakopírujete na prázdný USB disk (návod k instalaci výslovně píše, že ten USB disk musí být prázdný, kromě install.img tam nesmí být žádný jiný soubor – nějak jsem v sobě neměl to nadšení zkoušet, co by se stalo, kdyby na disku byly i další soubory), USB disk zapojíte do Blade a v menu zvolíte Nastavení -> Systém -> Aktualizace firmware -> Aktualizace firmware. Pokud elektrárna a/nebo UPS dá, po pár minutách skončíte s aktualizovaným přehrávačem. Co jsem si stihl všimnout, ve verzi 7.0.9.r3240 přibyla například podpora RSS, Flickru a Picasy, tedy samé důležitosti, bez kterých se v přehrávači médií neobejdu ;-).

Zajímavé bude vyzkoušet, jak je na tom firmware jiných zařízení – stejné vnitřnosti jako Evolva Blade používá víc přehrávačů, například PlayOn!HD ACR-PV73100. Podle uživatelů v diskusi na Živě je jejich firmware podstatně lepší a, poté, co se obejde kontrola při instalaci, jde s Blade použít. Ale to je ještě hudba budoucnosti, radši bych dosáhl uspokojivého stavu přímo s „nativním“ firmware.

Doplněno 14.3.: Podíval jsem se. Dojmy zde..

Zkušenosti z používání

Začnu dobrou zprávou: Blade přehrálo zatím všechna videa, která jsem mu předhodil, a to plynule, bez trhání – včetně 1080p kousků, se kterými už měl můj systém potíže. Zkoušel jsem nejběžnější kontejnery (AVI, MKV, VOB) i kodeky (H264, DivX, XviD, WMV9) a šlo všechno. V okamžiku, kdy už je video spuštěno, nastavení provedena a ode mě se očekává jen to, že budu sedět jako placka až do konce, už proti Blade nemohu říct křivé slovo. Trochu mě sice mrzí, že Blade neprovádí nějaký pokročilejší upscale, ale to se u zařízení v této cenové kategorii dalo očekávat.

Druhá potěšující věc je hlučnost: Blade sice je slyšet, ale hlasitost je i přes použití 4cm větráčku na velice rozumné úrovni a jakýkoliv zvuk ve filmu ji spolehlivě přebije. Pro srovnání: asi tak nejhlučnějším momentem v celém životním cyklu přehrávání filmu je zvuk ozývající se z disku (Samsung F2 „EcoGreen“ 1.5TB) v okamžiku, kdy se rozbíhá. Zbytek už je citelně tišší. Pořád je to víc hluku, než leze z mého stolního počítače (14cm větrák ve zdroji, 25cm větrák v boku a jinak všechno pasivně), ale jen o maličko. Spát se u toho v pohodě dá.

Třetí plus: Start Blade je velice rychlý. Z vypnutého stavu se do plné pohotovosti dostane během pár sekund; největším loudou je pevný disk, kterému nějakou dobu trvá, než se plně rozběhne.

No a teď k věcem, které se mi nelíbily.

Dálkové ovládání má malou, ale otravnou prodlevu – právě tak akorát na to, abych si stihl říct, že „jsem asi nezamířil ovladač přesně na čidlo a požadavek šel mimo, tak to tlačítko zmáčknu ještě jednou,“ a provést příkaz podruhé. Samozřejmě, že v případě, že se rozhodnu dát loudalovi uvnitř Blade čas, tak se ukáže, že jsem opravdu zamířil mimo.

Dálkové ovládání ještě jednou: Nevím, kdo navrhoval rozložení jeho tlačítek, ale zjevně je to člověk, který by ergonomii nepoznal, ani kdyby ho kousla do zadku. Tlačítka jsou po ovladači rozházena úplně úchylně, bez ladu a skladu. Pravda, čtyři směrové šipky spolu s ENTERem jsou u sebe, a v jednom bloku se drží i číselná tlačítka. Ovšem třeba tlačítka pro přehrávání už jsou úplně jiná kapitola. Jeden blok například tvoří tlačítka pro play, stop, ovládání hlasitosti (doleva a doprava, nikoliv v zastaralém a nemoderním pojetí nahoru-dolů), zrychlení a zpomalení (pro jistotu nahoru a dolů, ne doleva a doprava) a předchozí/další soubor (také nahoru a dolů; navíc to nefunguje na kapitoly ale na soubory, což se obzvlášť „hodí“ při přehrávání DVD), druhý blok, umístěný úplně jinde, obsahuje pauzu nebo skoky uvnitř filmu. Génius, který to celé navrhoval, pro jistotu zakódoval význam tlačítek i do jejich velikosti – play/stop a zvyšování/snižování hlasitosti jsou výrazně menší než ostatní tlačítka a také hůře přístupná. Ostatní tlačítka jsou přístupná dobře, jen nesmyslně umístěná, aby se nedala zapamatovat – i po dvou týdnech se musím na ovladač podívat, když chci přeskočit úvodní titulky u Simpsonů. A když už mluvím o přeskakování titulků… tlačítka pro přeskočení nejen že jsou idiotsky umístěná, ale také pokaždé skočí o jiný čas a mě se stále nepodařilo odhalit tajemství logiky, podle které se velikost posuvu řídí; předběžně bych to viděl na náhodný generátor.

Evolve Blade - dálkové ovládání

Tím se plynule dostáváme k dokumentaci. Má 33 stránek, z toho dálkovému ovladači (jedinému ovládacímu prvku, se kterým běžný uživatel přijde do styku) je věnována stránka jedna, a to na úrovni detailů, že když má tlačítko na ovladači popisek „Slow“, je v dokumentaci uvedeno „Pomalu“. (Abych výrobci nekřivdil, podrobnější popis – na úrovni holé, místy i rozvité věty, je uveden o něco dále v manuálu v částech věnovaných přehrávání jednotlivých typů médií.) Nastolený trend pokračuje v popisu nastavení, který je všechno možné, jen ne vyčerpávající. „Naštěstí“ toho zase tak moc nastavit nejde.

Velkou chybu vidím v tom, že firmware přehrávače vůbec nepočítá s reálným používáním. Například u titulků jde nastavit jedinou relevantní věc: kódovou stránku všech titulků současně. Možnost, že by každý titulkový soubor mohl být v jiném kódování, výrobce nepřipouští, stejně jako možnost, že by uživatel mohl chtít titulky úplně vypnout a zapínat je případně jen u vybraných filmů. Blade se k tomu staví jednoznačně: „Jsou u filmu uvedeny titulky? Tak je použiju. Je jich tam víc? Vezmu ty první na řadě.“ Totéž platí o zvukové stopě – použije se ta první a hotovo, jaképak zohledňování preferencí uživatele. Faktem je, že změnit nebo vypnout titulky i zvukovou stopu můžete, jsou na to velmi dobře dostupná tlačítka na dálkovém ovládání – ale proč nemohu říct, že se titulky nemají používat vůbec, dokud neřeknu jinak?

Problematikou samou pro sebe je ovládání DVD. K dispozici je funkce pro změnu úhlu, přehrávač dokonce na možnost jejího použití na příslušných místech upozorní, chybí však funkce pro návrat o úroveň výše (z epizody Simpsonů do menu epizody, z menu epizody do hlavního menu atd.) – tlačítko „Return“ prostě a jednoduše rovnou vyskočí z filmu do Browseru (procházení složek na disku), tlačítko „Menu“ skočí jen do posledního použitého menu a dál už nereaguje. Pokud existuje funkce pro skok na další nebo předcházející kapitolu, tak jsem ji nenašel – tlačítka „Další“ a „Předchozí“ fungují na úrovni souborů, tzn. z VTS_01_1.VOB mě přesunou na začátek VTS_01_2.VOB, bez ohledu na logickou návaznost.

Když už jsem narazil na Browser: Naštěstí je podporována adresářová struktura, příšerný trend iTunes zatím do Blade nedorazil. Dokonce lze použít dlouhé názvy adresářů a ačkoliv je browser zobrazí jen v pidiokénku, aspoň jimi inteligentně scrolluje, takže si při troše trpělivosti klidně přečtete i názvy typu „Night of the Day of the Dawn of the Son of the Bride of the Return of the Revenge of the Terror of the Attack of the Evil, Mutant, Alien, Flesh Eating, Hellbound, Zombified Living Dead Part 2: In Shocking 2-D“. Smůla je, že si přehrávač nepamatuje, kde jste na disku byli naposled a při každém zapnutí tvrdohlavě začíná v rootu. Žádný problém? Možná. Ovšem přidejte si k tomu, že Blade neudržuje ani žádnou historii, takže si informaci typu „skončil jsem v druhé sérii, třetím disku, první epizodě“ musíte sledovat sami. Aspoň nějaká funkce, která by zvýraznila přehrané soubory, by se hodila.

K čemu se Blade naprosto nehodí je přehrávání hudby. Což o to, formáty podporovány jsou – ať už preferujete MP3, OGG, WMA nebo FLAC (nebo jiné), Blade vás má pokrytého. Potíž je v tom, že se strašně blbě vybírá, co vlastně chcete přehrávat. Nelze například přehrát adresář (natož snad s podadresáři); můžete přehrát jednotlivý soubor, případně za pomoci tlačítka Select vybrat souborů (ale ne adresářů) několik. Jediný způsob, jak rozumně přehrát víc souborů najednou, je vytvořit si pro ně playlist ve formátu m3u (textový soubor, co řádek, to jméno souboru k přehrání). Nic proti, udělat takový soubor není problém (dir /ogn /b /s >playlist.m3u), ale kdo ho má udržovat pokaždé, když si koupí (nebo stáhne) nové CD? Funkce pro přehrání celého adresáře by se zatraceně hodila.

Hodnocení

Po dvou týdnech používání Blade jsem nad tímto zařízením stále rozpolcen. Jakmile se mi podaří spustit film v nastavení, které potřebuji, nemám si už na co stěžovat*) – přehrávání jde naprosto bez problémů, plynule, rozumně potichu. Ovšem dostat se do tohoto blaženého stavu je pro mě dost frustrující operace, kterou bych si docela rád odpustil. Vážně by nešlo, aby si systém pamatoval poslední použitý adresář nebo moje preference co do jazyka zvuku a titulků? Za tu cenu beru, ale přeci jen – těch cca 20 korun navíc, co by (rozpočítáno na všechny uživatele) stálo vylepšení firmware, bych s radostí dal…

*) Samozřejmě až na to, že kdybych si náhodou zatoužil odběhnout na záchod, tak než najdu tlačítko pro pauzu, už bude pozdě.

Pozn.: Vzhledem ke své absolutní neschopnosti vyprodukovat fotky, které by za něco stály, jsem využil obrázků ze stránky výrobce. Ověřil jsem si, že realitě odpovídají.

Podobné příspěvky:

19 Responses to “HD přehrávač Evolve Blade”

  1. avatar evilmind napsal:

    ad logika nahodneho rychloposuvu – nektere hw prehravace (jako bohuzel treba ten muj) skacou v divx podle keyframu, tj. realne dle neceho, co uzivatel naprosto neovlivni…

  2. avatar pepak napsal:

    Vůbec netuším. Spíš bych řekl, že ne – v první řadě je otázka, nakolik je procesor uvnitř univerzální, a za druhé, je velká otázka, jak to je s právy – je dost pravděpodobné, že ten tvůj kodek je nějaká proprietární technologie Pinnaclu a tudíž ho jen tak někam doplnit nepůjde. No a v neposlední řadě by ses asi musel obrátit na výrobce zařízení, aby ten kodek implementoval.

  3. avatar Sendy napsal:

    Dík za tip.Vyzkoušel jsem ho.Ve výsledku mám příslušný kodek v PC nainstalovaný a prto to v něm přehraju.Ale dá se nějak doinstalovat kodeky do Evolva?

  4. avatar pepak napsal:

    AVI (a myslím i MP4) je jenom kontejner, jeho obsah může být komprimován dost libovolně. Měl by ses podívat, jaké kodeky jsou skutečně použité (např. programem GSpot).

  5. avatar Sendy napsal:

    Mám čerstvě koupenou verzi s 1,5 TB diskem a při spuštění videosouboru pořízeného z mé kamery zpracovaném v Pinaclu do formátu avi nebo mp4 mi napiše „neplatný formát“ a video nepřehraje. PC je bezproblému přehraje ve win. mediaplayeru 11 nebo v GOMu.Nemáte někdo zkušenost s tímto problémem?

  6. avatar pepak napsal:

    Myslím si, že Evolve na tom nebude líp. Možná na tom bude hůř, to neumím posoudit, protože ten tvůj přehrávač neznám. Očekával bych, že to bude vypadat tak zhruba stejně.

    Zkoušel jsem to roztáhnutí do 16:9 a jde to, ale pochopitelně to zdeformuje rozměry.

  7. avatar zdenusko napsal:

    ok. a ak by sa dalo tak trochu laickejšie vysvetliť. mam kopec serialov vo formate 512×384 a zatial ich prehravam cez dvd rekorder philips dvdr5570h (hdmi,upscale na 1080p)na plazme panasonic 107ulh a je to celkom fajn (teda nemam s čim porovnat) myliš že evolve bude na tom rovnako (v kvalite obrazu) alebo lepšie?

  8. avatar pepak napsal:

    Mě to připadá jako standardní bilineární resize, žádné speciality typu míchání několika po sobě jdoucích snímků dohromady pro lepší kvalitu zvětšeného obrazu-

    Roztáhnout 640×480 do formátu 16:9 to myslím neumí (každopádně jsem to nezkoušel), ale ještě to večer ověřím.

  9. avatar zdenusko napsal:

    ja by som sa chcel spytat na ten upscale ak si kupim evolve blade tak by som ho asi najčastejšie použival na prehravanie divX a dvd rad vedel či pekne upscaluje na 1080p. ako vyzera napriklad sd format 512×384
    a ešte či sa dá aj format 640×480 roztiahnut na celu obrazovku 16:9
    diky

  10. avatar pepak napsal:

    Mám to osobně ověřeném na jiném souboru, na kterém to se standardním firmwarem funguje a s Play!Oňáckým ne. Je možné, že je to výjimka, zrovna tak je ale možné, že to je pravidlo a to tvoje je výjimka. Každopádně to tady nechci řešit.

  11. avatar polachi napsal:

    s tim prepinanim bych nesouhlasil. pokud mas DVD nebo mkv z vice zvukovyma stopa tak to prepinat jde . pokud je tam jen jedna stopa tak prepinas levy pravy a stereo. (ted sem to zkousel)

  12. avatar pepak napsal:

    – Kabel není standardní součástí dodávky, ale některé shopy ho v rámci akcí přidávaly (možná ještě přidávají).
    – Poslední firmware jsem testoval a rozhodně se nevyrovná firmwaru PlayOn. Je výrazně lepší než firmware původní, to ano, ale PlayOn je stále lepší – resp. byl by, kdyby dovolil vybrat zvukovou stopu. Ale už jsou si poměrně blízko, to je pravda.

  13. avatar depo63 napsal:

    ešte doplnok k celkom vystižnej recenzii, kábel HDMI s pozlátenými konektormi bol súčasťou dodávky,posledný firmware Evolve sa plne vyrovná firmweru s PlayOn!HD (podla ohlasov na fóre), prepínanie titulkov mi funguje v poriadku aj keď je pravda, že firmware zapína tie prvé a nezapamätá si vašu voľbu pre druhý krát.Jeden nedostatok, nedaju sa mazať navolené RSS kanály, aspoň som na to neprišiel.S ostatným uvedeným v recenzii súhlasím zvlášť čo sa týka dialkového ovládača na ten si bude treba zvyknúť(ako aj na ovládanie).

  14. avatar depo63 napsal:

    Mám doma verziu s 1,5 TB diskom a som velmi spokojný,za tú cenu je to super prehráva v pohode Full HD video,Flac a spustu iných formátov. HTPC určite dokáže viac, ale kúpte HTPC za 210€ aj s 1,5 TB diskom ! tak že ja som spokojný zvláda na sto percent to na čo je určený.K tomu prehrávaniu hudby proste otvorím adresár dám prehrať prvú pesničku a ono to prehrá postupne všetko, tiež by som si vedel predstaviť funkcie ako náhodné prehrávanie,prehrávanie adresára a podadresárov ale to je vecov len softwaru možmo to ešte vylepšia. Nevravím má aj svoje muchy ale za tú cenu je super.

  15. avatar naxalite napsal:

    Ahoj. Diky moc za recenzi. Kdysi mi Tva recenze pomohla vybrat PRS-505, ted bohuzel (vlastne bohudik:)) odradila od Evolve. Achjo, zatim marne shanim nahradu za HTPC. Jde mi hlavne o pekny interface, podporu vsech formatu (to uz je snad standard) a dobry interface pro audio prehravani. Bohuzel to zatim vypada na neresitelny problem 🙁

  16. avatar online outlet napsal:

    jj díky moc za postřehy, aspoň vim na co si dávat bacha při podobným výběru

  17. avatar pepak napsal:

    Díval jsem se na ten firmware k PlayOn!HD ACR-PV73100. Do Evolvy nahrát jde a je na něm poznat, že sice pochází ze stejných kořenů, ale přeci jenom na něm pracoval někdo, kdo ten přehrávač také používá. Z věcí, které jsem kritizoval, je vyřešeno globální vypnutí titulků nebo pojmenování přehrávače ve Windowsovské síti. K dispozici je i několik dalších vylepšení, například autodetekce kódování titulků (nezkoušel jsem to, ale detekovat, jestli jsou titulky v Unicode nebo ne je celkem triviální záležitost, tak to snad bude fungovat) nebo možnost posouvat se na libovolnné místo filmu tak, že zmáčknu šipku doprava a objeví se posuvník. Většina věcí, které jsem kritizoval, ale změněna není a hlavně se úplně úchylně změnil význam tlačítka „Audio“ – teď už neslouží k výběru zvukové stopy, ale k přepínání mezi stereo, mono-levý a mono-pravý; za jistých okolností to je užitečné (když máte z televize nahraný pořad v dual-audiu, například), ale pokud zrovna budete chtít přehrát nějaký film s více zvukovými stopami, můžete jen doufat, že ta pro vás srozumitelná bude uvedena jako první, protože na ty další se nedostanete. Celkově vzato – ano, je to lepší firmware, ale zanedbatelně lepší.

  18. avatar pepak napsal:

    No, zase tak jednoznačné to není. S žádným HTPC nemám šanci se ani přiblížit kvalitě přehrávání tohoto dedikovaného přístroje při vynaložení stejných peněz a energie. Nepochybně bych si HTPC dokázal poskládat tak, že by firmware lépe vyhovoval mým potřebám – ale bude mě to stát třikrát tolik a bude to mít čtyřikrát větší spotřebu, nemluvě už o rychlosti startu apod.

  19. avatar Mirda napsal:

    Tento přístroj (podle popisu) je přesným důvodem, proč je výhodnější HTPC. Ne, že bych doma musel mít za každým rohem počítač, ale… Potřebuji přehrávat filmy z DVD i disku – zde si musím DVD přikoupit. Nastavení filmu, titulků, struktury, hlídat kde jsem film vypnul, kodeky…Rád bych si pořídil jeden přístroj, který by to zvládl (PopcornHour C200 by to zvládnout měl – ale za jakou cenu). Jednu dobu jsem si naivně myslel, že pořízením DVD přehrávače od LG s USB vstupem své dilema vyřeším, ale i zde jsem rychle narazil na různá omezení. Ale moc děkuji za postřehy z používání přístroje 🙂

Leave a Reply

Themocracy iconWordPress Themes

css.php