Trevor Jones v ČR

V souvislosti se včera proběhnuvším 19. Soundtrackingem mi to nedá, abych neupozornil na nadcházející Festival Fantazie, jehož součástí bude i SoundtraCon – linie zaměřená na soundtracky. Když pominu samotné přednášky (sám budu mít hned tři, na téma „Úvod do světa filmové hudby“, „Úvod do herní hudby“ a „Herní hudba v klasickém období“), které nemusí každého přesvědčit k cestě na dálný východ do Chotěboře, jsou ale podstatným důvodem hosté: Na SoundtraCon přijedou skladatel Trevor Jones a producent James Fitzpatrick.

Trevor Jones James Fitzpatrick

Trevora Jonese známe jako autora řady soundtracků, fanoušky poměrně oblíbených – k těm známějším patří například Last of the Mohicans (Poslední Mohykán, na kterém pracoval spolu s Randy Edelmanem), Arachnophobia nebo The Dark Crystal, na kontě má ale i celou řadu dalších kousků, které možná nejsou tak známé, ale za poslech určitě stojí (Gulliver’s Travels, Loch Ness, The Mighty, Cleopatra nebo Dinotopia). Na SoundtraConu bude po dva dny (v sobotu 4.7. a neděli 5.7.), kde nám něco poví o skládání filmové hudby, zůčastní se besedy a samozřejmě autogramiády a focení. (Na autogramiádu už vybírám vhodné CD, asi to budou Gulliver’s Travels – jednak se mi od Jonese líbí asi nejvíc, a hlavně mají obal, na kterém bude podpis vidět).

Jamese Fitzpatricka už jsme v ČR měli, dokonce hodněkrát – s Pražským filharmonickým orchestrem tu nahrával celou řadu rerecordingů, jak spousty kompilací od Silva Screen Records, tak kompletní soundtracky (například monstrózní tříCDčkový El Cid, teď nedávno nahraný Exodus a chystaný Lawrence of Arabia). Navštívil nás už na 18. Soundtrackingu a byl to velice prima člověk, se kterým je velmi zábavné – i poučné – si popovídat.

SoundtraCon se bude konat ve dnech od 4. do 6.7. v Chotěboři, což sice není přímo Praha, ale přeci jenom je to poměrně dostupné místo (na cestu počítejte tak 2-3 hodiny, podle zvoleného dopravního prostředku – nemusíte se bát, silnice tam vedou a i autobus tam občas zajede). Každopádně je to mnohem blíž než jiné evropské destinace, kde jde občas skladatele zastihnout, a ani cena není tak strašná. A kdybyste se náhodou na SoundtraConu nudili, vždycky se dá přejít do některé z dalších asi dvaceti linií, které na Festivalu Fantazie probíhají. (Já tak vždycky přijedu s nejlepšími úmysly a nakonec se stejně neutrhnu od deskových her…)

SoundtraCon banner

Podobné příspěvky:

Leave a Reply

Themocracy iconWordPress Themes

css.php